Odjeljenje za prostorno planiranje i komunalne poslove

Jelena Pena

Načelnik odjeljenja za prostorno planiranje i komunalne poslove

Telefon: 050/220-920, lokal 36

Faks: 050/220-954

e-mail: j.pena@mrkonjic-grad.rs.ba

Odjeljenje za prostorno planiranje i komunalne poslove, vrši stručne i upravne poslove koji se odnose na: pripremu prostorno – planske dokumentacije, razvojne planove, izdavanje lokacijskih uslova i odobrenja za građenje, tehničke preglede i upotrebne dozvole izgrađenih objekata, uređenja i korišćenja građevinskog zemljišta, poslove iz oblasti zajedničke komunalne potrošnje,   utvrđivanje naknada, naziva ulica i trgova i sl., kao i druge poslove koji mu se stave u nadležnost.

EKONOMIČAN ODNOS PREMA KOMUNALNIM RESURSIMA

U okviru implementacije aktivnosti „Unapređenja opštinskog upravljanja komunalnim uslugama“ koja se realizuje u saradnji sa GAP-Projektom upravne odgovornosti, identifikovani su paketi tehničke asistencije usmjereni ka poboljšanju trenutnog stanja opštinskog upravljanja komunalnim uslugama.

Jedna od projektnih aktivnosti je izrada i promocija publikacije „Ekonomičan odnos prema komunalnim resursima“ koja omogućava korisnicima usluga da sagledaju mogućnosti racionalnijeg i ekonomičnijeg korištenja komunalnih usluga, te podiže ekološku svijest građana na viši nivo.

Navedena publikacija omogućava korisnicima usluga da sagledaju mogućnosti racionalnijeg i ekonomičnijeg korištenja komunalnih usluga, čime se ekološka svijest građana podiže se na viši nivo.

„Domaćinski“ odnos prema raspoloživim resursima može značajno unaprijediti ekonomsku sliku, kako opštine tako i svakog građanina.

Publikacija sadrži korisne savjete i preporuke iz raznih oblasti ekologije i uštede energenata, što može pomoći građanima da u pozitivnom smislu promjene svoj odnos prema okolini. Dalje možete pogledati u podmeniju "Zaštita životne sredine"

PREGLEDNA KARTA GRADA

ENERGETSKA EFIKASNOST