Odjeljenje za privredu i finansije

Mladen Todorović

Načelnik Odjeljenja za privredu i finansije
Adresa: Trg Kralja Petar I Karađorđevića 1

Telefon: 050/220-920 lokal 25
Faks: 050/220-954

mail: m.todorovic@mrkonjic-grad.rs

Nadležnosti odjeljenja za privredu i finansije:

Odjeljenje za  privredu i finansije vrši stručne i druge poslove koji se odnose na praćenje ostvarivanja politike finansiranja u opštini, priprema nacrt budžeta, završni račun, prati prihode i izvršenja rashoda budžeta, vrši kontrolu pravilnosti i zakonitosti korišćenja budžetskih  sredstava, vodi finansijsko, materijalno i računovodstveno poslovanje opštinske uprave, i drugih organa koji se finansiraju iz budžeta opštine, kao i druge poslove koji mu se stave u nadležnost.

Odjeljenje vrši studijske i analitičke poslove iz oblasti privrede (industrija, trgovina i snabdijevanje, ugostiteljstvo, turizam, zanatstvo, saobraćaj i veze, poljoprivreda, šumarstvo i vodoprivreda), vrši nadzor iz oblasti privrede, kao i druge poslove koji mu se stave u nadležnost.

U okviru ovog odjeljenja obrazuju se dva odsjeka: Odsjek za privredu i Odsjek za finansije, računovodstvo i trezor.