31. jul, 2019.

Mrkonjić Grad dobija Akcioni plan za Zeleni Grad

Koordinator ovog projekta Strahinja Mladenović kazao je nakon današnjeg sastanka sa predstavnicima opštine Mrkonjić Grad da će Akcioni plan da sadrži plan mjera i detaljan opis budućih projekata sa finansijskim proračunom investicije i operativnih troškova. Objasnio je da će biti analizirani sljedeći sektori: kvalitet vazduha, energetika i zgrade, voda, otpad, efikasno korišćenje resursa i održivi razvoj i zelene površine, šume i biodiverzitet.

"Cilj  je da se napravi strateški dokument koji će u narednih deset do petnaest godina tačno definisati ciljeve kako bi se poboljšali energetski standardi životne  sredine i kako bi grad bio ljepše mjesto za život svih građana i turista”, kazao je Mladenović i dodao da  projekat realizuje kompanija Enviros u sardnji sa Češkim fondom i sa UNDP.

Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić je zahvalila svima koji su uzeli učešće u ovom projektu koji je od velikog značaja jer grad uvijek može biti bolji, uređeniji i zeleniji.