Вијести

31. јул, 2019.

Мркоњић Град добија Акциони план за Зелени Град

Kоординатор овог пројекта Страхиња Младеновић казао је након данашњег састанка са представницима општине Мркоњић Град да ће Акциони план да садржи план мјера и детаљан опис будућих пројеката са финансијским прорачуном инвестиције и оперативних трошкова. Објаснио је да ће бити анализирани сљедећи сектори: квалитет ваздуха, енергетика и зграде, вода, отпад, ефикасно коришћење ресурса и одрживи развој и зелене површине, шуме и биодиверзитет.

"Циљ  је да се направи стратешки документ који ће у наредних десет до петнаест година тачно дефинисати циљеве како би се побољшали енергетски стандарди животне  средине и како би град био љепше мјесто за живот свих грађана и туриста”, казао је Младеновић и додао да  пројекат реализује компанија Енвирос у сардњи са Чешким фондом и са УНДП.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић је захвалила свима који су узели учешће у овом пројекту који је од великог значаја јер град увијек може бити бољи, уређенији и зеленији.