31. jul, 2019.

Promovisana knjiga pisanje u vjetar Živka Đuze

Đuza je rekao novinarima da aforističari ne mogu ispraviti društvo, ali mogu ukazivati na razne slabosti i anomalije.

"Nadam se da će zbirka imati odjeka i da je ovo veče oraspoložilo moje sugrađane", istakao je Đuza sinoć u pozorišnoj sali Kulturnog centra "Petar Kočić".

Recenzent Dragan Kisin smatra da je ovo jedna od najboljih knjiga u posljednjih desetak godina koje su objavljene na ovim prostorima.

Kisin naglašava da je vrlo malo književnika koji pišu ovu vrstu književnosti, te da je, po njemu, aforizam forma koja predstavlja "najubojitije oružje".

"Prilikom analize aforizama došao sam do spoznaje da Đuza ne pripada nikome, pripada sebi", istakao je Kisin.

Živko Đuza rođen je u Podrašnici kod Mrkonjić Grada gdje živi i stvara. Piše pretežno prozu.

Do sada je objavio pet samostalnih zbirki aforizama "Prognoze iz vode" /2008/, "Istraga je u toku" /2010/, "Bukva livadarka" /2011/, "Šta su piscu htjeli da kažu" /2012/, "Ovo i ono" /2015/, kao i knjigu proznih tekstova "Mrkonjić Grad na uzbrdicama i nizbrdicama" /2017/.

Zastupljen je u više antologija humora i satire, a radovi su mu objavljivani u brojnim dnevnim novinama i časopisima.