03. oktobar, 2016.

Obilježen Međunarodni dan starih i iznemoglih lica

Povodom 1.oktobra Mežunarodnog dana starih i iznemoglih lica predstavnici Centra za socijalni posjetili su ustanovu socijalne zaštite Dom za stara lica „Agape“ u Podorugli kod Mrkonjić Grada.

Gosti štićenika doma bili su i članovi Kulturno-umjetničkog društva  „Petar Prvi Karađorđević Mrkonjić“,  koji su za lica koja borave u domu izveli prigodan kulturno-umjetnički program. Mladi folkloristi štićenicima doma „Agape“ dočarali su svu ljepotu izvornog stvaralaštava srpskog naroda Krajine i Srbije.
U Domu za stara lica „Agape“ boravi 70 štićenika, uglavnom sa područja mrkonjićke, opštine, ali i iz opština Šipovo, Ribnik, Kupres, Glamoč, Drvar i Jajce.