03. октобар, 2016.

Обиљежен Међународни дан старих и изнемоглих лица

Поводом 1.октобра Межународног дана старих и изнемоглих лица представници Центра за социјални посјетили су установу социјалне заштите Дом за стара лица „Агапе“ у Подоругли код Мркоњић Града.

Гости штићеника дома били су и чланови Културно-умјетничког друштва  „Петар Први Карађорђевић Мркоњић“,  који су за лица која бораве у дому извели пригодан културно-умјетнички програм. Млади фолклористи штићеницима дома „Агапе“ дочарали су сву љепоту изворног стваралаштава српског народа Крајине и Србије.
У Дому за стара лица „Агапе“ борави 70 штићеника, углавном са подручја мркоњићке, општине, али и из општина Шипово, Рибник, Купрес, Гламоч, Дрвар и Јајце.