23. septembar, 2019.

Sabor Medljanaca i slava hrama u Mednoj

Proslavi praznika i saborovanju Medljanaca prisustvovala je načelnica opštine Divna Aničić, zamjenik načelnika opštine Miroslav Komlenić, predsjednik Skupštine opštine Milenko Milekić, te načelnici odjeljenja u opštinskoj upravi.

Nakon trokratnog ophoda oko hrama sveštenstvo i vjerni narod u litiji otišli su do spomen obilježja poginulim  borcima Odbrambeno - otadžbinskog rata 1991-1995. godine, gdje je izvršen pomen i položeni vijenci.  Vijence su položili delegacija opštine Mrkonjić Grad, Boračke organizacije Mrkonjić Grad, Udruženje Medljanaca i porodice čiji su članovi izgubili život u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Nakon pomena,  saborovanje Medljanaca nastavljeno je za slavskom trpezom u porti hrama.

U kulturno-umjetničkom programu nastupili su članovi KUD „Petar I Karađorđević Mrkonjić“koji su izveli tradicionalna srpska kola.