Вијести

23. септембар, 2019.

Сабор Медљанаца и слава храма у Медној

Прослави празника и саборовању Медљанаца присуствовaла је начелница општине Дивна Аничић, замјеник начелника општине Мирослав Комленић, предсједник Скупштине општине Миленко Милекић, те начелници одјељења у општинској управи.

Након трократног опхода око храма свештенство и вјерни народ у литији отишли су до спомен обиљежја погинулим  борцима Одбрамбено - отаџбинског рата 1991-1995. године, гдје је извршен помен и положени вијенци.  Вијенце су положили делегација општине Мркоњић Град, Борачке организације Мркоњић Град, Удружење Медљанаца и породице чији су чланови изгубили живот у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

Након помена,  саборовање Медљанаца настављено је за славском трпезом у порти храма.

У културно-умјетничком програму наступили су чланови КУД „Петар I Карађорђевић Мркоњић“који су извели традиционална српска кола.