30. januar, 2018.

Večeras svečana akademija povodom Dana opštine

Opština Mrkonjić Grad nizom manifestacija obilježiće 4. februar - Dan opštine Mrkonjić Grad i 22. godišnjicu povratka stanovništva na svoja vjekovna ognjišta.

Svečana akademija će se održati večeras (srijeda, 31. januara) u pozorišnoj sali Kulturnog centra ‘’Petar Kočić’’, sa početkom u 19:00 časova.

Dan opštine Mrkonjić Grad biće obilježen i nizom drugih manifestacija.  Tako će 1. februara (četvrtak)  sa početkom u 13.00  časova u galeriji Kulturnog centra biti otvorena izložba ''Život i djelo Milutina Milankovića'', dok će 2. februra (petak) sa početkom u 19.00 časova u sportskoj dvorani biti održana manifestacija ‘’Izbor najboljeg sportiste i sportskog kluba opštine Mrkonjić Grad''.

U kapeli Svetog apostola Marka na pravoslavnom groblju  4. februara (nedjelja) u 12:00 časova, biće služen parastos za 181 ubijenog srpskog civila i vojnika i položeni vijenci i cvijeće. Istog dana u pozorišnoj sali Kulturnog centra, u 19.00 časova, održaće se godišnji koncert KUD ''Petar Prvi Karađorđević Mrkonjić'