30. јануар, 2018.

Вечерас свечана академија поводом Дана општине

Општина Мркоњић Град низом манифестација обиљежиће 4. фебруар - Дан општине Мркоњић Град и 22. годишњицу повратка становништва на своја вјековна огњишта.

Свечана академија ће се одржати вечерас (сриједа, 31. јануара) у позоришној сали Културног центра ‘’Петар Кочић’’, са почетком у 19:00 часова.

Дан општине Мркоњић Град биће обиљежен и низом других манифестација.  Тако ће 1. фебруара (четвртак)  са почетком у 13.00  часова у галерији Културног центра бити отворена изложба ''Живот и дјело Милутина Миланковића'', док ће 2. фебрура (петак) са почетком у 19.00 часова у спортској дворани бити одржана манифестација ‘’Избор најбољег спортисте и спортског клуба општине Мркоњић Град''.

У капели Светог апостола Марка на православном гробљу  4. фебруара (недјеља) у 12:00 часова, биће служен парастос за 181 убијеног српског цивила и војника и положени вијенци и цвијеће. Истог дана у позоришној сали Културног центра, у 19.00 часова, одржаће се годишњи концерт КУД ''Петар Први Карађорђевић Мркоњић'