26. januar, 2018.

Učenici i profesori proslavili Savindan

Učenici i profesori Gimnazije i Mašinske škole u Mrkonjić Gradu organizovali su danas priredbu povodom školske slave - Svetog Save.

Direktor Gimnazije Ivana Berić rekla je da tradicionalno za ovaj praznik organizuju brojne kulturne i sportske manifestacije.

"Slavimo i prisjećamo se temelja naše pismenosti, a ja bih dodala da se preci ne samo nasljeđuju, nego se i zaslužuju, a prosvjetni radnici to zaslužuju svaki dan svojim predanim radom u osnovnim, srednjim školama i vrtićima i tako pronose duh Svetog Save", istakla je Berićeva.

Prethodnih dana su povodom Savindana organizovali sportska takmičenja u košarci, fudbalu i odbojci.