26. јануар, 2018.

Ученици и професори прославили Савиндан

Ученици и професори Гимназије и Машинске школе у Мркоњић Граду организовали су данас приредбу поводом школске славе - Светог Саве.

Директор Гимназије Ивана Берић рекла је да традиционално за овај празник организују бројне културне и спортске манифестације.

"Славимо и присјећамо се темеља наше писмености, а ја бих додала да се преци не само насљеђују, него се и заслужују, а просвјетни радници то заслужују сваки дан својим преданим радом у основним, средњим школама и вртићима и тако проносе дух Светог Саве", истакла је Берићева.

Претходних дана су поводом Савиндана организовали спортска такмичења у кошарци, фудбалу и одбојци.