28. јун, 2019.

Конференција беба одржана у Мркоњић Граду

Циљ ове манифестације је промоција породице и истинских породичних вриједности, те указивање на значај рађања.

Поред награда које су подијељене за такмичења у пузању, плесу и бејби баскету, додјељене су и нагараде за трочлано предсједништво:

·         За најмлађу бебу изабрана је Марија Јаслар,

·         За најстарију бебу изабрана је Ивана Коњевић,

·         За бебу са највише браће и сестара изабрана је Марија Јаслар.

Културно-забавни програм у част најмлађих суграђана извели су малишани Дјечијег вртића „Миља Ђукановић“, Градског позоришта Мркоњић Град, Градског хора „Мали принц“, као и анимтори за дјецу Ниџо Цврчак и кловн.

Малишанима који су учествовали у такмичењима, као и награде изненађења и поклоне обезбједили су бројни спонзори:

„Хе на Врбасу“,  „РС силикон“, „Тропик“,  КП „Парк“, „МиГ електро“, ШГ „Лисина“, „Зидарт“ „МГ -Мики“,  Фортуна Маркети“ ,  "Thor d.o.o. Doboj" , бутик „Бамбино“,  бутик „Каћа“, бутик  „А-Кидс“,  бутик  „Дејан“ и пекара „Милић“.

Покровитељ Конференције беба је Општина Мркоњић Град, организатор ЈУ „Народна библиотека“а генереални спонзор „ХЕ на Врбасу“. Манифестацију је подржало и Министарство породице, омладине и спорта РС.