06. januar, 2018.

Nalaganjem badnjaka najavljen Božić

Ispred Crkve Rođenja Presvete Bogorodice u Mrkonjić Gradu danas su nakon Svete liturgije tradicionalno naloženi badnjaci, koji su stigli iz mjesta Kopljevići i Novo Naselje.

Među brojnim mještanima, molitvi je prisustvovao i ministar finansija Republike Srpske Zoran Tegeltija.

Badnjaci su jutros rano usječeni, a danas su na okićenoj konjskoj zaprezi doneseni do crkve gdje su osveštani i naloženi.

Stariji su mogli da se zagriju uz kuvano vino, dok je za najmlađe priređeno pijukanje. Održan je ispred crkve i kulturno-zabavni program, u okviru kojeg su nastupali članovi KUD-a "Petar Prvi Karađorđević Mrkonjić", kao i grupa "Jandrino jato".

I u Hramu Svetog Save u Mrkonjić Gradu danas je osveštan i zapaljen badnjak koji je stigao iz mjesta Oćune. Takođe je priređen bogat kulturni program.