06. јануар, 2018.

Налагањем бадњака најављен Божић

Испред Цркве Рођења Пресвете Богородице у Мркоњић Граду данас су након Свете литургије традиционално наложени бадњаци, који су стигли из мјеста Копљевићи и Ново Насеље.

Међу бројним мјештанима, молитви је присуствовао и министар финансија Републике Српске Зоран Тегелтија.

Бадњаци су јутрос рано усјечени, а данас су на окићеној коњској запрези донесени до цркве гдје су освештани и наложени.

Старији су могли да се загрију уз кувано вино, док је за најмлађе приређено пијукање. Одржан је испред цркве и културно-забавни програм, у оквиру којег су наступали чланови КУД-а "Петар Први Карађорђевић Мркоњић", као и група "Јандрино јато".

И у Храму Светог Саве у Мркоњић Граду данас је освештан и запаљен бадњак који је стигао из мјеста Оћуне. Такође је приређен богат културни програм.