20. maj, 2019.

Prezentovan Plan zaštite od prirodnih i drugih nesreća za opštinu Mrkonjić Grad

U Plan od zaštite od prirodnih i drugih nesreća za opštinu Mrkonjić Grad ugrađeni su najvažniji segmenti odbrane.

Projekt je rezultat dosadašnje uspješne saradnje između Republike Češke, UNDP-a i jedinica lokalne samouprave, a pokrenut je po preporuci češkog stručnjaka iz oblasti smanjenja rizika od katastrofa koji je ranije bio angažovan u Bosni i Hercegovini.

Cilj projekta je jačanje kapacitete za smanjenje rizika od katastrofa u partnerskim jedinicama lokalne samouprave, sa posebnim fokusom na ranjive kategorije stanovništva. Ključne aktivnosti koje će se sprovesti odnose se na institucionalizaciju softvera Sistem za analizu rizika od katastrofa (DRAS) za procjenu rizika na lokalnom nivou, ažuriranje Planova za zaštitu i spašavanje, izradu priručnika za regovanje u katastrofama i obuke za upravljanje katastrofama za načelnike opština i štabove civilne zaštite.