20. мај, 2019.

Презентован План заштите од природних и других несрећа за општину Мркоњић Град

У План од заштите од природних и других несрећа за општину Мркоњић Град уграђени су најважнији сегменти одбране.

Пројект је резултат досадашње успјешне сарадње између Републике Чешке, УНДП-а и јединица локалне самоуправе, а покренут је по препоруци чешког стручњака из области смањења ризика од катастрофа који је раније био ангажован у Босни и Херцеговини.

Циљ пројекта је јачање капацитете за смањење ризика од катастрофа у партнерским јединицама локалне самоуправе, са посебним фокусом на рањиве категорије становништва. Кључне активности које ће се спровести односе се на институционализацију софтвера Систем за анализу ризика од катастрофа (ДРАС) за процјену ризика на локалном нивоу, ажурирање Планова за заштиту и спашавање, израду приручника за реговање у катастрофама и обуке за управљање катастрофама за начелнике општина и штабове цивилне заштите.