10. jun, 2019.

Održan 2. Sabor kulturno- umjetničkih društava Petar Kočić

Prije defilea učesnika, načelnica opštine Mrkonjić Grad  Divna Aničić i zamjenik načelnika Miroslav Komlenić  organizovali su prijem za predstavnike kulturno-umjetničkih društava i tom prilikom ih upoznali sa privrednim i turističkim potencijalima opštine.

Defile učesnika je krenuo sa Trga kralja Petra I Karađorđevića, i dalje je nastavljen kroz grad, sve do sportske dvorane gdje je, uslijedio program bogat igrom i pjesmom.

Umjetnički rukovodilac Kulturno-umjetničkog društva  „Petar Kočić" iz Mrkonjić Grada Ivana Popović rekla je da je cilj ovog okupljanja da se društva, koja nose naziv po srpskom piscu, upoznaju i druže.

KUD „Petar Kočić“ iz Mrkonjić Grada radi tri godine, broji 250 članova, a imaju osam folklornih i dvije pjevačke grupe.