Вијести

10. јун, 2019.

Одржан 2. Сабор културно- умјетничких друштава Петар Кочић

Прије дефилеа учесника, начелница општине Мркоњић Град  Дивна Аничић и замјеник начелника Мирослав Комленић  организовали су пријем за представнике културно-умјетничких друштава и том приликом их упознали са привредним и туристичким потенцијалима општине.

Дефиле учесника је кренуо са Трга краља Петра I Карађорђевића, и даље је настављен кроз град, све до спортске дворане гдје је, услиједио програм богат игром и пјесмом.

Умјетнички руководилац Културно-умјетничког друштва  „Петар Кочић" из Мркоњић Града Ивана Поповић рекла је да је циљ овог окупљања да се друштва, која носе назив по српском писцу, упознају и друже.

КУД „Петар Кочић“ из Мркоњић Града ради три године, броји 250 чланова, а имају осам фолклорних и двије пјевачке групе.