07. decembar, 2016.

Tim za praćenje vrednovanje i izvještavanje o realizaciji Strategije razvoja opštine razmatrao Izvještaj za 2015. godinu

Koordinator tima Tomislav Todorović prisutne je upoznao sa ostvarenim rezultatima u 2015.godini.

''U 2015. godini  planirana je realizacija 42 projekta u iznosu od 5.353.000KM, dok je  realizovan   41 projekat u ukupnoj vrijednosti od 2.087.652KM, što govori da je ispunjenost finansijskog okvira na godišnjem nivou 39 odsto'', rekao je Todorović. On je istakao da je do odstupanja u finansijskim okvirima došlo je zbog nedovoljnih sredstava iz eksternih izvora finansiranja, bez kojih nije moguće realizovati određene projekte.

Todorović je podsjetio prisutne da je realizacija projekata u najvećoj mjeri oslonjena na budžet, što pokazuje  procenat od 72 odsto od ostvarenog finansijskog okvira u 2015.godini.

Timu je ostavljena mogućnost da do usvajanja Plana implementacije za 2017-2019.godinu dostavi prijedloge projekata kako bi se oni našli u pomentom planu i pronalasku načina realizacije istih.

Nakon razmatranja Izvještaja sa jasno navedenim finansijskim paremetrima, ostvarenim indikatorima, i planiranim aktivnostima za naredni period tim je predložio Načelnici Divni Aničić da isti uputi na skupštinsko usvajanje.Danas je u prostorijama Opštine Mrkonjić Grad održan sastanak tima za praćenje, vrednovanje i izvještavanje o realizaciji Strategije razvoja opštine,. Tema sastanka bila je razmatranje Izvještaj za 2015.godinu.