07. децембар, 2016.

Тим за праћење вредновање и извјештавање о реализацији Стратегије развоја општине разматрао Извјештај за 2015. годину

Координатор тима Томислав Тодоровић присутне је упознао са оствареним резултатима у 2015.години.

''У 2015. години  планирана је реализација 42 пројекта у износу од 5.353.000КМ, док је  реализован   41 пројекат у укупној вриједности од 2.087.652КМ, што говори да је испуњеност финансијског оквира на годишњем нивоу 39 одсто'', рекао је Тодоровић. Он је истакао да је до одступања у финансијским оквирима дошло је због недовољних средстава из екстерних извора финансирања, без којих није могуће реализовати одређене пројекте.

Тодоровић је подсјетио присутне да је реализација пројеката у највећој мјери ослоњена на буџет, што показује  проценат од 72 одсто од оствареног финансијског оквира у 2015.години.

Тиму је остављена могућност да до усвајања Плана имплементације за 2017-2019.годину достави приједлоге пројеката како би се они нашли у поментом плану и проналаску начина реализације истих.

Након разматрања Извјештаја са јасно наведеним финансијским пареметрима, оствареним индикаторима, и планираним активностима за наредни период тим је предложио Начелници Дивни Аничић да исти упути на скупштинско усвајање.Данас је у просторијама Општине Мркоњић Град одржан састанак тима за праћење, вредновање и извјештавање о реализацији Стратегије развоја општине,. Тема састанка била је разматрање Извјештај за 2015.годину.