03. novembar, 2016.

Počela rekonstrukcija OŠ ''Petar Kočić''

U Osnovnoj školi 'Petar Kočić' u Mrkonjić Gradu počeli su radovi u okviru projekta 'Energetske efikasnosti', vrijedni oko 210.000 KM.

''Radovi su počeli prije nekoliko dana, izvođač je preduzeće ''Zidart'', a rok završetka radova je kraj decembra'',  kazala je direkotrica Vesna Sladojević.

Ona je rekla da rekonstrukcija podrazumijeva obnovu  kompletne fasade sa izolacijom, zamjenu stolarije u hodnicima,  rekonstrukciju grijanja, te zamjenu postojeće led rasvjetom.

Projekat energetske efikasnosti u BiH realizuje Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske kreditnim sredstvima Svjetske banke.

Razvojni cilj projekta je poboljšanje energetske efikasnosti u zgradama javnog sektora, a odlukom Vlade Republike Srpske predviđeno je da se mjere energetske efikasnosti, koje podrazumijevaju rekonstrukciju objekta provedu i u Srednjpškolskom centru u Mrkonjić Gradu.