30. mart, 2017.

Prijem za košarkaše Mladosti povodom osvajanja Kupa Republike Srpske

U prostorijama opštine Mrkonjić Grad (skupštinska sala) juče je upriličen prijem za košarkaše, trenere i upravu KK Mladost, povodom osvajanja Kupa RS u košarci po drugi put.

Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić, naglasila je da je ponosna što su košarkaši Mladosti po drugi put osvojili Kup RS u košarci, i što je načelnica opštine u kojoj postoji takav klub. Takođe je navela da je ovaj rezultat produkt dugogodišnjeg rada unazad deset godina . „Zahvalna sam igračima, trerneru i direktoru kluba na postignutom uspjehu, jer upravo rezultati koje ostvaruje naš klub treba da budu motivacija za mlade da se bave sportom“.

Košarkaš Đorđe Aleksić kaže da njemu i ostalim igračima dosta znači podrška opštine Mrkonjić Grad i svih ljudi koji su uz njih dugi niz godina.

Košarkaši Mladosti odbranili su trofej u Kupu Republike Srpske, savladavši na svom parketu trebinjski Leotar rezultatom 71:70.

Ovo je druga titula za košarkaski klub Mladost pošto su prošle godine savladali Radnik BN Basket rezultatom 99:85.