29. mart, 2017.

Film „Na mliječnom putu“ večeras pred mrkonjićkom publikom

Film "Na mliječnom putu", scenariste i reditelja Emira Kusturice, u Mrkonjić Gradu će biti prikazan večeras od 20 časova u Domu kulture (pozorišna sala).

Kusturica je ranije rekao za Srnu da je u procesu stvaranja ovog filma, koji je bio dugotrajan, stavio sebe u jednu mladalačku poziciju, dajući od sebe sve što je mogao, uključujući i novac i nerve i ljubav prema umjetnosti. "Sve to sam pretvorio u jedno veliko žrtvovanje", rekao je tada Kusturica.

U priči o ljubavnom trouglu i ratnom razaranju devedesetih godina 20. vijeka na ovim prostorima, glavne uloge tumače Emir Kusturica, Monika Beluči, Sloboda Mićalović, Predrag Miki Manojlović i drugi poznati glumci.

Karte se mogu kupiti u Domu kulture, kancelarija br. 3.