10. septembar, 2016.

Ulica Petra Kočića modernija i funkcionalnija

U Mrkonjić Gradu je u toku je asfaltirfanje ulice Petra Kočića u Novom naselju, koja je bila skroz u lošem stanju. Vrijednost radova je oko 430.000 KM, a osim asfaltiranja u ovo j ulici izvršena je i rekonstrukcija vodovodne i kanalizacione mrežeu vrijednosti 205.000 KM.

Damir Sladojević načelnik Odjeljenja za izgradnju grada i upravljanje imovinom  kaže da je bilo neophodno obnoviti ovu ulicu jer je bila u katastrofalnom stanju.

''Ulica je bila u jako lošem stanju. Osim  asfaltiranje ulice, urađeni su trotoari i postavljeni  ivičnjaci, a  izmješten je i dio javne rasvjete kako bi ulica bila šira“, kazao je Sladojević i dodao da je ulica sada mnogo funkcionalnija i modernija.