24. jul, 2024.

Potpisani ugovori za tri projekta Omladinske banke u trećem javnom pozivu

U okviru programa Omladinske banke, koju partnerski podržavaju opština Mrkonjić Grad i Fondacija Mozaik, danas su potpisani ugovori za realizaciju tri projekta mladih neformalnih grupa iz trećeg javnog poziva.

Podržani su projekti: „Stripoteka“, „Pozorišna šminkernica“ i „Nogom protiv stresa“, vrijednosti oko 8.500,00KM.

Predsjednik Skupštine opštine Stevica Eremija istakao je da su ovim potpisivanjem iskorištena sva planirana sredstva za Omladinsku banku u ovoj godini.

„Dva projekta su iz oblasti kulture i jedan iz oblasti sporta“, istakao je Eremija.

Marija Ubović istakla je da će kroz projekat „Pozorišna šminkernnica" za potrebe Gradskog pozorišta opremiti prostoriju za pripreme glumaca prije predstava.

„Posebno će nam značiti u toku manifestacije Dani pozorišta, a koja će se održati narednog mjeseca“, istakla je Ubovićeva.