22. jul, 2024.

PREMIJERA FILMA "SVJEDOK"

Istorijsko- dokumentarni film „Svjedok“ o stradanju srpskog naroda tokom ratnih dešavanja devedestih godina na prostoru bivše Jugoslavije i radu čuvenog patologa Zorana Stankovića biće prikazan u Mrkonjić Gradu, 28. jula od 18.00 časova u Kulturnom centru „Petar Kočić“.

U snimanju ove epske priče o stradanju Srba, dobrovoljno je učestvovalo više od 8.000 ljudi, a među brojnima i stanovnici Mrkonjić Grada.

Film autora Denisa Bojića rađen je u koprodukciji Radio-televizije Republike Srpske i Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica.

Film "Svjedok" je sniman na lokacijama pet masovnih grobnica - Mrkonjić Grad, Kravica, Brod, Jelačići i Zvornik.