16. jul, 2019.

Počela ''Ljetnja škola rolanja''

Zainteresovani imaju mogućnost da svako veče od 18 časova uče da savladaju ovaj izuzetno zabavan i svjetski popularan oblik sportske rekreacije.

Instruktori su za početnike pripremili čitav set vježbi da krenu u svoje prve korake na rolerima, a za one sa stečenim iskustvom od prošle godine niz vježbi kako bi na takmičenju koje se organizuje u petak (19.07.) pokazali stečeno znanje i tehnike primjerene ovom sportu.

Polaznici moraju da pored rolera imaju i adekvatnu zaštitnu opremu.

Osim što je zabavno, rolanje je i zdravo jer razvija motoričke sposobnosti, ravnotežu i koordinaciju, pa se posebno preporučuje djeci iako je sve popularnije i kao aktivnost za cijelu porodicu jer ne poznaje starosne granice.

Pokrovitelj opština Mrkonjić Grad.