21. jun, 2019.

Potpisan ugovor o uređenju „Mitrića potoka“

Opština Mrkonjić Grad se prijavila na Javni poziv za odabir nestrukturnih projekata za smanjenje rizika od poplava na teritoriji  14 jedinica lokalne samouprave u slivu rijeke Vrbas, koji je raspisan od strane UNDP-a . Projekat je odobren i slijedi niz aktivnosti oko realizacije istog.

Radi se o radovima kao što su sječenje šiblja i druge niske vegetacije, sječenje stabala u pojasu regulacije, zemljani radovi, betonski radovi koji se odnose na ugradnju poluobrađenog kamena u cementni malter.

Realizacijom projekta direktno se utiče na smanjenje rizika od poplava, ali i na urbaniju dimenziju ovog dijela grada, koja će se postići samim uređenjem korita.

Ukupna vrijednost radova je oko 70.000,00 KM,a rok za izvođenje 2  mjeseca.