28. decembar, 2016.

Odigrana predstava ''Kad telefon zazvoni''

Članovi Gradskog pozorišta Mrkonjić Grad pozorišnu sezonu su sinoć završili prmijerom predstave-komedije „Kad telefon zazvoni“, koja je nastala u saradnji sa Pozorištem iz Prijedora.

Predstavu „Kad zazvoni telefon“, režirao je prijedorski reditelj i glumac Željko Kasap, po tekstu „Samo za tvoje uši“ Stevana Koprivice. U predstavi, pored Željka Kasapa igra i glumac mrkonjićkog Gradskog pozorišta Nebojša Kalaba, koji tumači lik Raje.

To je komedija, priči o dva vječita studenta koji se bave nekom vrstom biznisom bez rezultata. Slamku spasa nalaze u hot-lajnu mreži-„vrućoj liniji“ .

Kasap je kazao da se može reći da je ovo komedija situacije, komedija zabune.

Predstava je izvedena u sali starog Doma kulture, uz pokroviteljstvo opštine Mrkonjić Grad, koja svestrano pomaže rad pozorišnog ansambla u ovom mjestu.