23. decembar, 2016.

Naplata parkiranja SMS-om u Mrkonjić Gradu

Na području opštine Mrkonjić Grad od danas je u funkciji broj za plaćanje parkinga SMS porukom. Za jedan sat i pet minuta parkiranja u Zoni1 (Zona centra) poruku treba poslati na broj 083 50 05.

Građani parking mogu platiti tako što će poruku, u kojoj je navedena registarska oznaka automobila i to bez crtica, poslati na odgovarajući broj, a ako je transakcija uspješno obavljena, pošiljalac će dobiti povratnu poruku sa svim podacima i potvrdom o plaćenom parkingu.  Svaki korisnik ove usluge, deset minuta prije isteka vremena plaćenog parkinga, dobija poruku sa obavještenjem da mu vrijeme parkiranja ističe i da ga, ukoliko želi, može produžiti slanjem nove poruke sa upisanom registarskom oznakom vozila.

Cijena parkiranja je 0,50KM za 1,05h (jedan sat i pet minuta) s tim da se, svaka poslana inicijalna poruka naplaćuje u zavisnosti od tarifnog sistema mobilnog operatera. Za početak, opština Mrkonjić Grad je potpisala ugovor sa M:telom, a u narednom periodu će biti potpisan ugovor i sa ostala dva operatera u BiH (Eronet i BHT).

Sve informacije vezano za SMS Parking možete dobiti na:

• besplatnu info liniju 080050101,
  • tel. br. 050/220-932  ,