10. oktobar, 2016.

Rekonstruisan sistem grijanja u opštini Mrkonjić Grad

U zgradi opštinske uprave opštini Mrkonjić Grad nakon urađene rekonstrukcije grijanja aktiviran je sistem grijanja na biomasu-pelet. Ukupna investicija je oko 90.000 KM, a sredstva je obezbijedila Opština Mrkonjić Grad iz budžeta.

Prema projektu, rekonstrukcija se odnosila na instalacije u objektu i zamjenu kompletne opreme u kotlovnici.

Pojedini radijatori su demontirani i postavljeni na nove pozicije, a pojedini su ostali kao rezerva.

Zamjenjeni su postojeći obični radijatorski ventili sa termostatskim ventilima sa termostatskom glavom na svim radijatorima, kao i prilagođavanje cijevne instalacije novopostavljenim ventilima i prigušnicima.

U kotlovnici je ugrađen toplovodni kotao na biomasu-pelet kapaciteta 400 kw.

U odjeljenju za prostorno planiranje i komunalne poslove navode da je opština preduzaela važnu mjeru u pogledu energetske efikasnosti i korištenja obnovljivih izvora energije. Prelaskom na biomasu-pelet emisija ugljen-dioksida je jednaka nuli, samim tim, doprinijelo se unapređenju zaštite životne sredine.