31. mart, 2017.

Sloboda dočekuje Rudar

fudbaleri Slobode se nakon šokantnog poraza u Kupu RS vraćaju redovnim obavezama u Prvoj ligi Republike Srpske.

U okviru 20. kola Sloboda će ugostiti drugoplasiranu ekipu Rudara iz Prijedora. Domaći tim ukoliko želi da sačuva status prvoligaša, nema drugog izbora nego da svim snagama napadne favorizovanog Rudara i da pobjedom pokuša ugrabiti bodove koji su neophodni za borbu za ostanak u ligi, a taj posao dodatno otežava činjenica da u utakmicu ulaze bez nekoliko standardnih igrača.

Poslije Kup utakmice sa trebinjskim Leotarom, brojka suspendovanih fudbalera na kontu Slobode se povećala na pet igrača. Pravo nastupa u ovoj utakmici nemaju Mihajlo Savanović, Nebojša Stjepanović, Bojan Sladojević i Čedomir Ćulum, a sada se njima pridružio i Vladan Gračanin koji je dobio crveni karton protiv Leotara.

Utakmica se igra u suboru 01. aprila u 16:00 časova na gradskom stadionu Luke u Mrkonjić Gradu