22. avgust, 2016.

Za izgradnju dječijih igrališta 60.000KM

U opštini Mrkonjić Grad danas je potpisan ugovor sa preduzećem 'Mrkonjićputevi' za izgradnju dva dječija igrališta ukupne vrijednosti 60.000KM. Riječ je o igralištima u Novom naselju i u selu Podšiljak.

Damir Sladojević, načelnik odjeljenja za izgradnju grada u upravljanje imovinom kaže da je opština na zahtjev građana odlučila da realizuje ova dva projekta.

''Novo naselje je jedno od najvećih naselja u gradu gdje ima mnogo djece i omladine, i na zahtjev građana odlučili smo da ove godine izgradimo igralište za male sportove i  za djecu predškolskog uzrasta. Drugi igralište je u Podšiljku, selu sa dosta djece školskog uzrasta i ono će biti nešto manje, ali će zadovoljavati sve potrebe djece na tom području'', kaže Sladojević.

On je istakao da će se na ovaj način povećati kvalitet života stanovništva.

Opština Mrkonjić Grad ove godine planira da sva sportska i dječija igrališta na području opštine, a kojih ima na desetine i koja su izgrađena posljednjih desetak godina, obnovi novim mobilijarom.