17. avgust, 2016.

Opština pomaže sanaciju krovova zgrada

Opština Mrkonjić Grad već treću godinu pomaže zajednicama etažnih vlasnika prilikom sanacije krovova. Tako će ove godine biti sanirani krovovi na tri zgrade u kojima ima 35 stanova. Ukupna vrijednost radova je oko 26.500 KM, a sredstava su u jednakim iznosima obezbijedili opština Mrkonjić Grad i korisnici.

U odjeljenju za izgradnju grada i upravljanje imovinom kažu da već nekoliko godina planiraju sredstva u budžetu za ove namjene, te da su do sada  sanirani krovovi na još četiri zgrade.

''Opština Mrkonjić Grad putem javnog konkursa poziva zajednice etažnih vlasnika da se prijave za sanaciju, s tim da moraju biti registrovani u skladu sa zakonom o zajednici etažnih vlasnika i u momentu raspisivanja konkursa moraju imati na računu pola potrebnih novčanih sredstava'', rekao je Damir Sladojević, načelnik odjeljenja.