02. avgust, 2016.

U Surjanu proslavljena hramovna slava i služen parastos poginulim borcima

U Surjanu u hramu Vaznesenja Gospodnjeg pravoslavni vjernici svečano su proslavili hramovnu slavu Svetog proroka Iliju. Svetu liturgiju služili su sveštenici Petar Milanović, Miloš Milovanović i paroh gustovarački Dragan Savičić. Liturgiji je prisustvovao veliki broj vjernika, kao i predstavnici opštine Mrkonjić Grad na čelu sa načelnicom opštine Divnom Aničić sa saradnicima.

Nakon svete liturgije i osvećenja slavskog kolača i koljiva išla je litija oko hrama. Potom je služen parastos i položeno cvijeće poginulim borcima kod spomen obilježja.

Nakon toga u porti crkve za sve vjernike poslužen je ručak, koji su pripremali mještani Surjana.

Aničićeva je parohijanima čestitala njihovu hramovnu slavu uz želje da se se uvijek ovako okupljaju i da ih čuva Sveti prorok Ilija.