30. jul, 2016.

Mještani sela Trijebovo proslavili svoju hramovnu slavu Sv. Velikomučenicu Marinu - Ognjenu Mariju

U Trijebovu kod Mrkonjić Grada, pravoslavni vjernici svečano su proslavili hramovnu Slavu Svetu velikomučenicu Marinu – Ognjenu Mariju. Svetu liturgiju i slavski obred služio Dragan Savičić, Miloš Milanović i Petar Milovanović. Nakon služenja svete liturgije i osvećenja slavskog kolača uslijedio je ophod sa Litijom oko hrama i služen je parastos i položeno cvijeće poginulim borcima odbrambeno-otadžbinskog rata kod spomen obilježja.

Za sve mještane i vjernike u porti crkve služen je slavski ručak.

Slavskim svečanostima pored mještana pristvovala je i načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić, predsjednik skupštine Milenko Milekić, Boračka organizacija Mrkonjić Grad.

Aničićeva je parohijanima čestitala njihovu hramovnu slavu uz želje da se se uvijek ovako okupljaju i da ih čuva Sveta velikomučenica Marina.