13. jul, 2016.

110-TA GODIŠNjICA CRKVE U GUSTOVARI

Na dan hramovne slave i 110 godina od osnivanja crkve Sv. Apostola Petra i Pavla u Gustovari svečano je obilježena i proslavljena krsna slava Sv. Apostol Petar i Pavle. Svetu arhijerejsku liturgiju služio je Njegovo Preosveštenstvo Episkop banjalučki Gospodin Jefrem sa sveštenicima banjalučke eparhije, koji su na ovaj značaj dan osvještali i nova zvona. Kumovi zvona su bili Nedeljko Kesić i Zdravko Milanović. Na svetoj liturgiji je rukopoložen i master teologije Aleksandar Jeličić.

Domaćin, paroh gustovarski Dragan Savčić je zahvalio svim darodavcima i uručio im poklone kao uspomenu na ovaj značaj dan.

Na kraju liturgije Njegovo Preosveštenstvo Episkop banjalučki Gospodin Jefrem je blagoslovio i prelomio slavski kolač i poželio da kao i na današnji dan, da se što više sabiramo oko naših svetinja, na korist nas i naših pokoljenja da čuvamo i gradimo naše crkve, da čuvamo našu vjeru, duhovnost i činimo dobročinstva.