26. januar, 2024.

POTPISANI UGOVORI O STIPENDIRANjU

U prostorijama Opštine Mrkonjić Grad danas su potpisani ugovori o stipendiranju za 127. studenta, za šta će iz budžeta opštine biti izdvojeno 171.100KM.

Načelnik opštine Dragan Vođević čestitao je studentima, te istakao da je ulaganje u mlade i obrazovanje najveće investicije za jednu lokalnu zajednicu.

„Naš cilj je da se studenti, kao budući akademski građani, vrate u Mrkonjić Grad i svojim radom i znanjem doprinesu njegovom razvoju“, istakao je Vođević.

Dragana Tešanović, student prve godine Ekonomskog fakulteta u Banjoj Luci navela je da studentima, kao i njihovim roditeljima, ova stipendija mnogo znači.

„Stipendija nas motiviše, a koristićemo je za menzu, knjige i ostale potrebe studenata“, rekla je Tešanovićeva.

Stipendija se isplaćuje deset mjeseci, a za studente prvog ciklusa na visokoškolskim ustanovama visina mjesečne stipendije za sve godine studiranja iznosi 140,00KM, odnosno 170,00KM za studente koji imaju status porodice poginulog borca i nestalog borca ili ratnog vojnog invalida od I – IV kategorije. Stipendije odobrene studentima deficitarnih zanimanja iznose 200,00KM.