Odobreni projekti NVO za 2014. godinu

Odabrani projekti NVO za 2014.godinu

Potpisani ugovori za finansiranje 11 projekata nevladinih organizacija

Mrkonjić Grad, 07.08.2014.godine - Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić potpisala je danas sa

predstavnicima 11 nevladinih organizacija i udruženja koje djeluju na teritoriji

opštine ugovore o dodjeli sredstava za realizaciju njihovih projekata.

Ukupno će biti dodijeljeno 11.100 maraka za finansiranje 11 projekata koji će biti realizovani na području opštine Mrkonjić Grad i koji su u skladu sa Strategijom razvoja opštine.

'Opština Mrkonjić Grad unazad šest godina podržava projekte udruženja građana i nevladinih organizacija. Ove godine finansiramo 11 projekata, koji su u skladu sa Strategijom razvoja opštine 2014.-2024.godina. Teme i oblasti koje obuhvataju projekti su u oblasti sporta, kulture, ekologije i humanitarnog rada', rekla je Đurđica Šolak, sekretar komisije za odabir projekata i saradnik za mlade u opštini Mrkonjić Grad, dodajući da su svi  projekti od velikog značaja za lokalnu zajednicu.

Načelnica opštine Divna Aničić kaže da nevladine organizacija kroz ove projekte nastoje da poboljšaju kvalitet  života građana.

'Ovdje se radi o projektima koje obuhvataju  različite sfere društvenog života, počev od sporta, likovne umjestosti, starih zanata, humanitarnog rada, do pozorišne i horske umjestonsti i sl. Realizacoijom ovih projekata uspjeli smo osigurati održavanje sada već po neke tradicionalne manifestacije, a i nekih novih, jer treba uvoditi svake godine bar po jedan lijepi i novi projekat, kako se se ne bi stalno ponavljali, rekla je Aničićeva, dodajući da im se zahvaljuje na svemu što rade u svojim udruženjima i organizacijama i  prave lijepe manifestacije za ovaj grad.

Najveći iznos od po 1.500 maraka dobili su Udruženje 'Mali princ' za produkciju pjesme 'Raspjevene pahuljice' i Gradsko pozorište za produkciju pozorišne predstave- komedije.

Dnevnom centru za djecu i omladinu 'Bubamara' za projekat 'Podrška djeci i omladini ometenoj u fizičkom i psihičkom razvoju u opštini Mrkonjić Grad' odobreno je 1.200KM. Iznos od po 1.000 KM odboren je Teniskom klubu 'Nec' za projekat 'Ljetnja škola tenisa 2014', Klubu umjetničkih duša za 7. Likovnu koloniju 'UM', Udruženju žena 'Naša žena' Podrašnica za 'Podrašku šarenicu 2', Udruženju građana 'Montevideo' za projekat 'Fudbalski kamp – Montevideo', te Fudbalskom klubu 'Sloboda' za projekat 'Ljetnja škola fudbala'.

Kolu srpskih sestara 'Rođenje presvete bogorodice' za projekat 'Da nam svaki dom zablista' odobren je iznos od 900KM, dok je Udruženju 'Široko vrelo –Šibovi' za projekat 'I Fruktus foreste festival – Šibovi' i Udruženju pčelara 'Matičnjak' za projekat 'Ako nestane pčela i cvijeta nestaće i svijeta'  dodijeljeno po 500KM.

Slobodan Ćoćkalo, predsjednik Udruženja Široko vrelo 'Šibovi', kaže da je cilj  Fruktus foreste festivala 2014. da se obiđe planina Lisinu i upozna sa njenim blagodatima.

'Tokom trajanja festivala obićićemo planinu Lisinu, kako bi se upoznali  sa prirodnim plodovima koji rastu  na toj planini, koja je zaista specifična i to zaslužuje.  Sakupljaće se ljekovito bilje, gljive i svi drugi šumski proizvodi, zbog čega i jeste naziv festivala Prvi festival šumskih proizvoda', istako je Ćoćkalo.

Saradnja između opštine Mrkonjić Grad i nevladinog sektora u proteklom periodu pokazala se kao izuzetno dobra i produktivna, jer je realizovano više značajnih porojekata za loklanu zajednicu.