Odobreni projekti NVO za 2016. godinu

Opština Mrkonjić Grad za projekte nevladinih organizacija

obezbijedila 15.510 KM

Mrkonjić Grad - 3.8.2016. godine

Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić danas je sa predstavnicima osam nevladinih organizacija potpisala ugovore o finansiranju njihovih projekata. Na raspisani konkurs stiglo je 12 projekata, a odobreno je 10 i za te namjene opština je izdvojila 15.510 maraka. Pojedninačno nevladine organizacije su dobile od 500 do 2.510 KM, a projekte su kandidovali iz oblasti sporta, kulture, humanitarnog rada i podrške djeci i mladima ometenim u razvoju.

Aničićeva je rekla da opština već dugi niz godina podržava rad nevladinih organizacija skladu sa strategijom razvoja opštine.

''Za deset godina odobreno je preko stotinu projekata koji su realizovale omladinske organizacije,  a radi se o projektima koji su korisni zajednici, ali i njihovim članovima i oni su vidljivi na mnogim mjestima širom opštine'', rekla je Aničićeva. Ona je  naglasila da se radi o veoma aktivnim udruženjima koja okupljaju veliki broj članova i koja su nosioci mnogih manifestacija značajnih za opštinu Mrkonjić Grad.

Udruženju ''Mali princ'' odobrena su sredstva za realizaciju dva projekta ''Zapjevaj dječiji svijete'' u iznosu od 2.510 KM i za projekat ''U zdravom tijelu zdrav duh'' u iznosu od 1.500 KM .

''Opština Mrkonjić Grad svake godine podržava projekte nevladinih organizacija, a ove godine su podržali naša dva projekta. Osim toga podržavaju i mnoge druge aktivnosti koje udruženje ''Mali princ '' realizuje na području opštine Mrkonjić Grad'', rekla je  Milijana Malić predsjednica udruženja ''Mali princ''i istakla da je podrška lokalne zajednice neizostavna u svim aktivnostima.

Ekološkom pokretu ''Zelenkovac'' za projekat ''Džez festival 2016'' odobreno je 2.500 KM

KUD ''Petar Kočić'' odobrena su sredstav za projekat ''Nabavka narodne nošnje za scenski nastup''.

Udruženju ''Naša žena'' za projekat ''Podraški modri vez'' odobreno je 1.500 KM,  dok je po 1.000 KM odobreno Udruženju Dnevni centar za djecu i omladinu ''Bubamara'' za projekat ''Podrška radu Dnevnog centra'' i Udruženju ''Uzdravlje'' za projekat ''Ljekovitim biljem protiv socijalne isključenosti korisnika usluga mentalnog zdravlja''

Udruženju ''Široko vrelo'' Šibovi odobreno je 500 KM za projekat ''III festival šumskih plodova''.