03. July, 2017.
Održana Konferencija beba u Mrkonjić Gradu
Na Trgu kralja Petra I Karđorđevića u Mrkonjić Gradu održana je tradicionalna manifestacija „Konferencija beba“, koja je okupila više stotina naših najmlađih sugrađana od kojih su tri bebe izabrane u predsjedništvo koje će predsjedavati u naredih godinu dana.
Članove predsjedništva čine Jovan Marčeta – najmlađa beba, Radana Boškan – najstarija beba, Julija Tomić i Luna Tomić koji imaju najviše braće i sestara. Pored izbora tročlanog predsjedništva mališani su se takmičili u ispijanju soka-Kristijan Pisarić, puzanja-Pavle Galić i plesa – Kristijan Pisarić za koje je opština Mrkonjić Grad obezbijedila robno-novčane nagrade.
„Cilj ove manifestacije je da ukaže na značaj i bogatstvo porodičnih vrijednosti, ali i na problem nedovoljnog rađanja djece.
Šef Odjeljenja za društvene djelatnosti, Tijana Rađević Drljača, kazala je da ova manifestacija za sve roditelje znači druženje, ali i mjesto odakle će se poslati poruka da u narednim godinama bude što više beba.
Organizatori ove manifestacije su opština Mrkonjić Grad, Ministarstvo porodice omladine i sporta Republike Srpske i JU „Narodna biblioteka“ Mrkonjić Grad.
Opština Mrkonjić Grad je usvojila stragiju populacione politike gdje su definisane mjere i način podrške porodici i populacionoj politici naše opštine.
Sponzori manifestacije su: Hidroelektrane na Vrbasu a.d. Mrkonjić Grad, Tropik, RS Silikon, Zidart, KP „Park“, str „Bambino“.