00 387 50 220 920 kabinet_nacelnika@mrkonjic-grad.rs.ba Понедјељак – Петак 7.00h - 15.00h

Obavještenja

22. August, 2016.

Fudbaleri Slobode u trećem kolo Prve lige RS savladali banjalučki Borac 1:0

Fudbaleri Slobode, u trećem kolu Prve lige RS na „Lukama“ pobjedili su zasluženo faorizovani tim Borca iz Banjaluke sa 1:0. Pobjeda, izabranika Dragana Vukše izvojevana je izgaranjem ne terenu za svaku loptu i borbom do posljednjeg atoma snage. Junačku borbu fudbalera Slobode po završetku pozdravilo je oko 700 gledalaca, od kojih su polovina bila navijači Borca popularni „lešinari“.

Gol odluke postigao je  Dejan Zarić u 33 minutu. On je na centru dobio upotrebljivu loptu od Igora Mirkovića i stuštio se ka golu golmana Adimira Avdukića i onda pored dvojice fudbalara Borca smjsetio loptu u mrežu za veliko slavlje na „Lukama“ i pobjedu u prvoj prevenstvenoj utakmici sa Borcem.

Inače, meč na „Lukama“ je bila „rovovska“ borba za svaku loptu, jer su gosti iz Banjaluke došli „naduvani“ i ubijeđeni da će napuniti mrežu Darijana Matovića. Računice su im bile bez Krčmara, jer je mladi i poletni tim Slobode (u čijem je sastavu od 18 prijavljenih, bilo ček devet fudbalera do 21 godinu).

Fudbaleri Slobode u protekla tri kola u Prvoj ligi osvojli su četiri boda dali dva, a primili četiri gola.

Sloboda u narednom kolu igra u Gradišci sa Kozarom, dok će Borac ugostiti ekipu Sloge iz Doboja.

SLOBODA (MG) – BORAC (BL) 1:0

Strijelci: 1:0 Zarić u 33 minutu.

Stadion „Luke“ u Mrkonjić Gradu. Gledalaca 700. Sudija Luka Bilbija (Prijedor) 6,5. Žuti karton: Kovačević, Sladojević, Šamara (Sloboda).

IGRAČ UTAKMICE: DEJAN ZARIĆ (Sloboda) 8.

SLOBODA (MG): Matović 8, Kremenović  8,  Kovačević 7,5,  Mirković 8, (od 85 minuta Šamara-), Tučić 7, Topić 7 (od 70 minuta Kukavica-), Lezendić 7, (od 57 minuta Stjepanović-), Zarić 8, Đukarić 7,5, Sladojević 8, Gračanin 8. Trener Dragan Vukša.

BORAC (BL): Avdukić 7, Vejinović 5,5,  Radoja 6, Erić 5,5, Dujković 6,5, Škorić 5,(od 45 minuta Malbašić 6,5), Antić 6, Guzinan 6, Kiso 6 (od 55 minuta Delić 6), Zekanović 6 (od 45 mininuta Popović 6), Kondić 7. Trener Zoran Dragišić.