Вијести

12. април, 2019.

Извјештај са 23. редовне сједнице Скупштине општине

На актуелном часу одброници су постављали питања и имали приједлоге  у области заштите животне средине, питања везана пожар који је захватио ОШ "Вук Караџић" у Подбрду.

Начелница општине Дивна Аничић дала је информацију да је спроведен тендер за санацију крова Основне школе, те да ће се убрзо покрнути и тендерска процедура за даљу реконструкцију школе. "Захваљујем се предсједници Републике Српске и предсједнику Владе који су издвојили 30.000КМ за санацију крова и 40.000КМ за даљу реконструкцију ове Основне школе. Званични извјештај о узроку пожара немам", рекла је Аничићева.

Свих 14. тачака Дневног реда су усвојене, а највише се расправљано о другој тачки, односно о Приједлогу Одлуке о давању сагласности на Одлуку о висини цијена комуналних услуга.