12. april, 2019.

Izvještaj sa 23. redovne sjednice Skupštine opštine

Na aktuelnom času odbronici su postavljali pitanja i imali prijedloge  u oblasti zaštite životne sredine, pitanja vezana požar koji je zahvatio OŠ "Vuk Karadžić" u Podbrdu.

Načelnica opštine Divna Aničić dala je informaciju da je sproveden tender za sanaciju krova Osnovne škole, te da će se ubrzo pokrnuti i tenderska procedura za dalju rekonstrukciju škole. "Zahvaljujem se predsjednici Republike Srpske i predsjedniku Vlade koji su izdvojili 30.000KM za sanaciju krova i 40.000KM za dalju rekonstrukciju ove Osnovne škole. Zvanični izvještaj o uzroku požara nemam", rekla je Aničićeva.

Svih 14. tačaka Dnevnog reda su usvojene, a najviše se raspravljano o drugoj tački, odnosno o Prijedlogu Odluke o davanju saglasnosti na Odluku o visini cijena komunalnih usluga.