28. jun, 2019.

Konferencija beba održana u Mrkonjić Gradu

Cilj ove manifestacije je promocija porodice i istinskih porodičnih vrijednosti, te ukazivanje na značaj rađanja.

Pored nagrada koje su podijeljene za takmičenja u puzanju, plesu i bejbi basketu, dodjeljene su i nagarade za tročlano predsjedništvo:

·         Za najmlađu bebu izabrana je Marija Jaslar,

·         Za najstariju bebu izabrana je Ivana Konjević,

·         Za bebu sa najviše braće i sestara izabrana je Marija Jaslar.

Kulturno-zabavni program u čast najmlađih sugrađana izveli su mališani Dječijeg vrtića „Milja Đukanović“, Gradskog pozorišta Mrkonjić Grad, Gradskog hora „Mali princ“, kao i animtori za djecu Nidžo Cvrčak i klovn.

Mališanima koji su učestvovali u takmičenjima, kao i nagrade iznenađenja i poklone obezbjedili su brojni sponzori:

„He na Vrbasu“,  „RS silikon“, „Tropik“,  KP „Park“, „MiG elektro“, ŠG „Lisina“, „Zidart“ „MG -Miki“,  Fortuna Marketi“ ,  "Thor d.o.o. Doboj" , butik „Bambino“,  butik „Kaća“, butik  „A-Kids“,  butik  „Dejan“ i pekara „Milić“.

Pokrovitelj Konferencije beba je Opština Mrkonjić Grad, organizator JU „Narodna biblioteka“a generealni sponzor „HE na Vrbasu“. Manifestaciju je podržalo i Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS.