27. septembar, 2017.

Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić posjetila je danas Udruženje 'Bubamara' i apelovala na sve privrednike i pojedince sa područja opštine da zajedno pomognu u radu Udruženju odnosno - Dnevnom centru za djecu i omladinu sa poteškoćama u razvoju.

U selu Čirakovac asfaltiran je lokalni put dužine 1,6 kilometara . Za izgradnju ovog puta opština Mrkonjić Grad i mještani su obezbijedili 643 hiljade KM. Riječ je o modernoj saobraćajnici sa asfaltnom podlogom, bankinama, propustima i odvodima za padevine.

Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić rekla je da se ovaj put radi nekoliko godina i da je on rezultat saradnje opštine i mještana.

''Meni je veoma drago što smo zajedno završili asfaltiranje ovog puta i želim da bude na korist stanovnicima'', rekla je Aničićeva.

Mještanin Nedeljko Milić kaže da je makademski put bio uzak i neuslovan za kretanje vozila, ali i pješaka.

Mještani Čirakovca planiraju da u selu asfaltiraju i put prema Plejićima i Milićima.

Put u Čirakovcu povezan je sa magistralnim putem Mrkonjić Grad- Jajce.