27. септембар, 2017.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић посјетила је данас Удружење 'Бубамара' и апеловала на све привреднике и појединце са подручја општине да заједно помогну у раду Удружењу односно - Дневном центру за дјецу и омладину са потешкоћама у развоју.

У селу Чираковац асфалтиран је локални пут дужине 1,6 километара . За изградњу овог пута општина Мркоњић Град и мјештани су обезбиједили 643 хиљаде КМ. Ријеч је о модерној саобраћајници са асфалтном подлогом, банкинама, пропустима и одводима за падевине.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић рекла је да се овај пут ради неколико година и да је он резултат сарадње општине и мјештана.

''Мени је веома драго што смо заједно завршили асфалтирање овог пута и желим да буде на корист становницима'', рекла је Аничићева.

Мјештанин Недељко Милић каже да је макадемски пут био узак и неуслован за кретање возила, али и пјешака.

Мјештани Чираковца планирају да у селу асфалтирају и пут према Плејићима и Милићима.

Пут у Чираковцу повезан је са магистралним путем Мркоњић Град- Јајце.