16. septembar, 2016.

U Mrkonjić Gradu održana Gospojinska ulična trka

U Mrkonjić Gradu održana je tradicionalna sportska manifesatcija „Gospojinska ulična trka“, na kojoj je učestovalo oko 1.200 takmičara, uglavnom učenika i mališana iz Dječijeg vrtića. Organizator menifestacije je Javna ustanova Kulturno-sportski centar "Petar Kočić“, a pokorvitelji opština i preduzeće „Hidroelektrene na Vrbasu“.

Prvo mjesto u konkurenciji učenika četvrtih razreda srednjih škola osvojio je Darko Stojičić, a kod  djevojaka Teodora Tošić koja je na svih prethodnih dvanest "Gospojinskih uličnih traka" osvojila isto toliko zlatnih medalja.

Drugo mjesto kod muškaraca pripalo je Siniša Kodžo, a treće Mile Čivčija.

Kod učenica druga je bila Tatjana Čulić i treća Jelena Grmaš.

Veliku pažnju gledalaca privukla je trka nakmlađih učesnika – cicibana. Kod cicibanki najbolja je bila Nikolina Đuza, druga Božana Dedić i treća Ivona Novaković. Kod cicibana najbolji je bio Aleksa Đuso, drugi je bio Milan Maksimović i treći Adrijan Verem.Cilj “Gospojinske ulične trke“ održane pod motom „Dobro za moj grad“, bila je promocija sportskog i takmičarskog duha među omladinom.

Otvarajući trke načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić je istakla da   1.200 takmičara govori koliko to znači za naš grad.

''Ovo je impozantno i vrlo ''Dobro za naš grad''. Ova djeca nose svoj grad u srcu, i to je dorbo ne samo za njihov grad već i zbog njih samih, njihovog zdravlja, takmučarskog duha i svega ostalog što ova trka njima donosi'', rekla je Aničićeva, te se zahvalila svim sponzorima koji godinama pomažu manifestaciju, a takmiračima poželjela mnogo sreće i da najbolji pobijede.

Organizator manifestacije za sve pobjednike obezbijedio je diplome i pehare.

REZULTATI:

CICIBANI: Nikolina Žuza i Aleksa Đuso